Wykończenie warstwy wierzchniej – SAICOS

Wykończenie warstwy wierzchniej

Saicos  kładzie duży nacisk na ochronę środowiska we wszystkich fazach produkcji. Zarówno lakiery jak i oleje używane do obróbki warstwy wierzchniej są bezpieczne i nieszkodliwe dla środowiska oraz człowieka.

Drewno jest produktem naturalnym – każde drzewo ma swoją własną strukturę i indywidualną kombinację kolorów. Oryginalny kolor drewna zmienia się pod wpływem światła. Zgodnie z ogólną zasadą, ciemniejsze drewno pod wpływem światła przybiera bardziej złoty ton natomiast drewno jasne z czasem nabiera ciemniejszych barw .

Lakier Protect-Ultra

Bardzo wytrzymały i odporny na zarysowanie lakier matowy. Lakier Protect-Ultra jest wolny od rozpuszczalników i formaldehydów, zapewnia uzyskanie naturalnego wyglądu powierzchni lakierowanego drewna. Zapewniamy pełną i kompleksową ofertę na środki do czyszczenia i pielęgnacji naszych produktów

Lakier matowy

Podłoga pokryta lakierem matowym wyglądem przypomina podłogę olejowaną. Jest on równie wytrzymały i odporny na zarysowania jak lakier Protect-Ultra, różni się jedynie połyskiem który jest mniejszy. Deska podłogowa pokryta lakierem matowym ma wygląd naturalnego surowego drewna, podkreślając jego wszystkie zalety. Do bieżącej pielęgnacji i konserwacji podłóg pokrytych lakierem matowym zalecamy używanie środków firmy Bona.

Olej Ecoline

Olej Ecoline zawierający naturalne składniki – olej słonecznikowy, olej sojowy, naturalny wosk roślinny carnauba oraz wosk pszczeli nadaje powierzchni szlachetny matowy wygląd. Olej ten nie wydziela szkodliwych substancji i spełnia rygorystyczne wymogi higieniczne, potwierdzone certyfikatem ECO Instytutu Ekologii z Kolonii, co oznacza, że są odpowiednie dla osób cierpiących na alergie.

Olej naturalny

Naturalny olej oksydacyjny akcentuje charakter drewna, wydobywa układ słoi, jest matowy a pokryta nim podłoga drewniana jest cieplejsza w dotyku. Olej ten jest również wolny od związków syntetycznych i pochodzenia naturalnego (biocydów). Do pielęgnacji podłóg pokrytych naturalnym olejem oksydacyjnym polecamy oleje firmy SAICOS

Podłogi barwione

Deski barwione

Podłogi barwione na ciemne kolory są bardzo atrakcyjną alternatywą dla podłóg egzotycznych. W podłogach barwionych na jasne kolory układ słoi jest regularny, co powoduje że wygląd deski jest bardziej subtelny. Barwione deski podłogowe są z reguły wykończone lakierem wodnym SAICOS lub lakierem matowym.

Deski bielone

Biały pigment jest używany do złagodzenia barwy drewna oraz do stworzenia nowoczesnego wnętrza. Bielone deski podłogowe firmy EXFLOOR najczęściej połączone są z wykończeniem w lakierze matowym. Do bieżącej pielęgnacji i konserwacji wybielanych podłóg zalecamy użycie środków firmy Bona.

Deski wędzone i parzone

Poprzez proces wędzenia drewna, deski podłogowe nabierają ciepłych kolorów. Wraz z procesem barwienia lub olejowania wierzchniej warstwy deski jesteśmy w stanie zaoferować szeroką gamę naturalnych kolorów, takich jak w serii Stonewashed. Dodatkowo, delikatne szczotkowanie warstwy wierzchniej nadaje desce oryginalny charakter.

Deski szczotkowane

Połączenie procesu barwienia oraz szczotkowania nawierzchni deski pozwala na uzyskanie wyrazistej struktury drewna. Warstwa wierzchnia deski może być następnie polakierowana bądź pokryta olejem barwnym lub bezbarwnym, jak to ma miejsce w serii Stonewashed. Dzięki temu podkreślony zostaje oryginalny charakter i rysunek drewna.

Deski postarzane

EXFLOOR oferuje zarówno postarzane deski lite jak i wielowarstwowe, które są połączeniem rękodzieła i wyselekcjonowanego surowca. Powierzchnie desek postarzanych są delikatnie szczotkowane, barwione i olejowane.